Історія

Конотопський Водоканал в початковій своїй формі був заснований ще в 1929 році. На сьогоднішній день підприємство має назву Комунальне підприємство виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства (скорочена назва – КП ВУВКГ) і було воно створено в 2005 році Конотопською міською радою (Засновник) на базі відокремленої частини комунальної власності територіальної громади міста Конотоп з метою забезпечення потреб населення (як приватного сектору так і мешканців багатоповерхових будинків), суб’єктів господарювання, бюджетних установ, шкіл, лікарень, дошкільних закладів, інших суб’єктів, що здійснюють свою діяльність на території нашого міста, в послугах з централізованого водопостачання та водовідведення.

КП ВУВКГ є самостійною юридичною особою, що підзвітна та підконтрольна Засновнику – Конотопській міській раді та її виконавчим органам. Здійснює свою діяльність підприємство на підставі Дозволу на спеціальне водокористування, Ліцензії на централізоване водопостачання та водовідведення та Статуту. Юридична та фактична адреса: 41615, вул. Генерала Тхора, 31, м. Конотоп, Сумська область, Україна. Електронна адреса: [email protected]

Фактично підприємство забезпечує питною водою практично усю територію міста Конотоп та деякі прилеглі території, обслуговує централізовану систему відведення стічних вод та супроводжує транспортування стоків до каналізаційних очисних споруд міста, де здійснюється їх очистка та скид.

Добування питної води здійснюється з артезіанських свердловин, яких в загальній кількості рахується 26-тю (з них 14 резервних та 2 затампоновані). Глибина деяких із свердловин сягає до 620-750 м підземних водоносних горизонтів.

Глибинність свердловин дає можливість постачати дійсно якісну, артезіанську з хорошими смаковими якостями воду, без вжиття додаткових заходів з механічної чи хімічної очистки.

Контроль якості води, що виробляє підприємство, систематично, згідно затвердженого графіку та укладених договорів, здійснює Сумський обласний лабораторний центр.

Прокладати водопровідні мережі в м. Конотоп почали ще в 1929 році і на сьогодні їх протяжність вже сягає 192 км. Систему централізованої каналізації почали будувати в 1961 році і зараз довжина каналізаційної системи міста складає 99 км.

Підприємство також обслуговує пожежні гідранти та вуличні колонки. Спеціально для забезпечення підтримання належного тиску в мережах функціонують розташовані по всьому місту водопровідні-насосні станції. Для подачі води на верхні поверхи багатоповерхових будинків в години найбільшого навантаження функціонують станції підвищення тиску. Для запобігання накопичення стічної води та забезпечення їх своєчасного відкачування працюють каналізаційні-насосні станції. Цілодобове чергування та обслуговування насосних агрегатів здійснюють працівники підприємства – оператори насосних установок, електромонтери, слюсарі-ремонтники та інший обслуговуючий персонал.

Для контролю якості стічної води в структурі підприємства функціонує відомча лабораторія, що атестована відповідно до вимог чинного законодавства.

Безумовно, враховуючи ступінь природного зносу та реальні строки експлуатації мереж, значна частина водопровідно-каналізаційної системи міста вже потребує капітального ремонту, а то і заміни, у зв’язку з чим доволі частими явищами є виникнення аварійних ситуацій, що призводить до перебоїв у постачанні послуг чи тимчасове (на період усунення наслідків аварійної ситуації) погіршення їх якості.

З метою швидкого реагування та вжиття негайних заходів в разі виникнення аварійних ситуацій на базі підприємства працює цілодобова диспетчерська служба та чергова бригада з працівників, які займаються роботами аварійно-відновлювального характеру. Диспетчерська служба приймає також повідомлення та заявки від громадян та суб’єктів господарювання щодо невідповідності кількісних чи якісних показників послуг, інші звернення, що мають відношення до виробничої сфери діяльності підприємства, організовує перевірку заявлених фактів з метою усунення виявлених недоліків.

Функції ведення обліку Споживачів, нарахувань за спожиті послуги, контроль засобів обліку, договірна робота, збір платежів та інші функції з обслуговування споживачів покладено на відділ збуту КП ВУВКГ. На базі підприємства здійснюється щомісячно друк квитанцій та рахунків за спожиті послуги, які доставляються в паперовому вигляді адресно кожному абоненту безпосередньо контролером підприємства. На замовлення підприємства було створено, та функціонує вже багато років, спеціальне програмне забезпечення для обліку Споживачів послуг, обслуговування та інформаційне наповнення якого здійснюють оператори відділу збуту. Це дає можливість швидко та оперативно реагувати на звернення громадян, надавати консультації абонентам, в разі виникнення питань щодо здійснення розрахунків.

Для оперативного обслуговування абонентів в відділі збуту в робочі години функціонує прийом громадян. Для більшої зручності комунікації між споживачами та надавачем послуг за відділом збуту закріплено мобільний номер телефону. Встановлено також термінал для безготівкових розрахунків. Працює каса, де можна здійснити оплату послуг без комісії та черги.

Для оформлення технічної документації на підключення до централізованої мережі водопостачання чи водовідведення працює технічний відділ, де кожному бажаючому нададуть вичерпну консультацію, допоможуть визначитися з найбільш оптимальним варіантом проведення мереж, працівник підприємства, після фахового обстеження на місці можливих варіантів підключення, розробить та видасть технічні умови.

Має підприємство на балансі і власне автогосподарство із спеціальної техніки, за допомогою якого виконуються роботи відповідно до напрямків діяльності. Нажаль, автотехніка теж вже має дуже значний строк експлуатації та в більшості своїй фактично відпрацювала виробничий ресурс і потребує оновлення. Однак працівники підприємства відділу автогосподарства вживають всіх можливих заходів для підтримання автопарку в робочому стані.

В цілому обслуговування всього цього непростого та трудоємного виробничого процесу здійснює трудовий колектив підприємства, чисельність якого згідно штатного розпису складає 258 чоловік.

Очолює підприємство директор - Єфімов Сергій Іванович, що працює за контрактом і призначається на посаду Міським головою.

Функціонує на підприємстві і первинна профспілкова організація, до якої входять всі члени трудового колективу.

Трудовий колектив підприємства, незважаючи на труднощі у виробничій діяльності та той факт, що комунальна сфера завжди відносилася, і зараз це залишається незмінним, до сфери з невисоким рівнем оплати праці, постійною недофінансованістю галузі, непопулярність самої по собі професії комунальника, стабільно працює для забезпечення потреб територіальної громади міста Конотоп, адже стабільна робота підприємства, що забезпечує питною водою все місто, це запорука комфортних умов проживання кожного його мешканця, тобто кожного з нас.

З повагою та найкращими побажаннями,
Адміністрація та трудовий колектив КП ВУВКГ